Українська Венеція та поселення козаків: чим дивує місто Вилкове
Щоб побачити місто на воді і насолодитися подорожжю каналами не обов’язково їхати до Венеції, адже Україна має своє унікальне місто, про існування якого знають далеко не всі, і дарма
А ви знали, що в Україні є своє Венеція, і не треба їхати до Італії, щоб помилуватися містом на воді. На самому кордоні розташоване місто Вилкове, яке славиться своєю унікальністю – частина його території знаходиться на воді. Тут замість вулиць тягнуться канали, а замість автомобілів – човни. Однак, Вилкове приваблює не тільки своєю водною частиною.
Вилкове – це не просто місто, а осередок історії старовірів і нащадків козаків Запорізької Січі. Після зруйнування останньої Січі у 1775 році російською імператрицею Катериною ІІ, козаки оселилися в цих землях. Сьогодні Вилкове поділене на дві частини: материкову та водну. Водна частина з її каналами та човнами є особливо привабливою для туристів, у той час як материкова частина – це звичне міське життя з асфальтованими дорогами та багатоповерхівками. На материковій частині розташований пам’ятник човну, який став символом міста.
Стара частина Вилкового – це водний світ із повільним ритмом життя. Тут панують канали, де основний транспорт – це човни. За словами блогера Макса Узола, місто подібне до двох різних світів, де кожен живе у своєму темпі.
Історія Вилкового тягнеться з давніх часів. Пам’ятник старовірові, який заснував місто у 1746 році, нагадує про перших поселенців, що тікали від релігійних переслідувань у Російській імперії. Ці землі належали Османській імперії, яка дозволила старообрядцям оселитися тут. Згодом до них приєдналися козаки, які після зруйнування Січі знайшли притулок у дельті Дунаю. Вилкове стало місцем, де злилися дві культури – старовірська та козацька.
Сучасне Вилкове – це яскравий приклад того, як люди змогли перетворити непрохідні болота на родючі землі. Перші поселенці створювали острівці, насипаючи землю та осушуючи її, що дало початок "українській Венеції". Сьогодні це місто відоме своїми унікальними традиціями та культурою, що збереглися в первісному вигляді завдяки закритості місцевої громади старовірів."
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, про загадкові міста України, які варто відвідати.